VERVOLGTRAINING EKC

Klik op de afbeelding om de
uitnodiging als pdf te downloaden.


Om als EKC uw registratie te behouden, dient u minimaal 4 uur per jaar deel te nemen aan een vervolgtraining.

Data: 15 september 2011
Locatie: De Clinge, Schapedrift 7, Zeegse
Routebeschrijving

PROGRAMMA

15.30 - 16.00 uur
Ontvangst
16.00 - 16.30 uur
Inleiding
Inventariseren van vragen naar aanleiding van de EKC functie
16.30 - 18.00 uur
Keuze uit workshop
A: Werken met groepen
B: Omgaan met onderwijsmaterialen voor toetsgroepen
18.00 - 19.00 uur
Diner
19.00 - 20.30 uur
Vervolg workshop A en B
20.30 - 21.00 uur
Bespreken en antwoorden vragen
21.00 uur
Afsluiting

Workshop A: Werken met groepen
Opzet cursus
De EKC is verantwoordelijk voor de coördinatie van nascholing in de eigen toetsgroep. Veel EKC-en blijven echter moeite houden met probleemsituaties in de groep. De EKC-vervolgcursus ‘Werken met groepen’ biedt de deelnemer de mogelijkheid dieper op zaken in te gaan. Op zaken als: Hoe houd ik de groep gemotiveerd? Hoe ga ik om met ‘remmers’? Hoe krijg ik structuur in de groep? Hoe ga ik om met ‘oud zeer’ in de groep. De deelnemer doet ervaring op met procesvaardigheden zoals vergadertechnieken, voorzitterschap, communicatieve vaardigheden (omgaan met weerstand, feedback geven). De cursus is een verdieping op het onderdeel dat al in de basiscursus zit.

Programma van de cursus
•Spuironde.
•Oefenen in vergaderen.
•Oefenen in feedback geven.

Waarom deelnemen?
•Als je onvrede hebt met de huidige gang van zaken in je toetsgroep.
•Als je meer uit je toetsgroep wilt halen.

Workshop B: Omgaan met onderwijsmaterialen voor toetsgroepen
Opzet van de cursus

Een veel gehoorde klacht van EKC-en is dat zij meer variatie willen in hun toetsgroep-bijeenkomsten, maar dat het ontwikkelen van materialen zoveel tijd kost. Het NHG heeft veel materiaal ontwikkeld dat goed te gebruiken is bij onderwijs aan toetsgroepen. Dit materiaal is te vinden op de NHG-site. Hierin zijn praktische hulpmiddelen te vinden voor het maken van groepsonderwijs.
In deze cursus zal uitleg gegeven worden over deze materialen voor toetsgroepen en er zal geoefend worden hoe deze te gebruiken voor nascholing in de eigen Hagro. Tevens zullen tips en adviezen gegeven worden over presentatievaardigheden.

Programma van de cursus
•Inleiding en uitleg onderwijsmaterialen.
•Uitwerken onderwijsplannen in kleine groepen.
•Tips en adviezen.

Waarom deelnemen?
•Ik wil nieuwe ideeën over onderwijsmaterialen opdoen voor mijn toetsgroep.
•Ik wil meer halen uit mijn toetsgroep bijeenkomsten dan alleen FTO.

Consulenten:
Eveline Floor,
Bas Spelberg, huisarts, netwerkcoördinator EKC, NHG

Kosten: € 175,--

Accreditatie: Deze nascholing is voor 4 uur geaccrediteerd door het Accreditatie Bureau Cluster 1 (ABC1) van de KNMG.

Inlichtingen: Stichting LINKH telefoon 033-4214905, fax 033-4214996, e-mail info@linkh.nl

Wijzigingen voorbehouden.

Terug